۵۰ ترفند آشپزی برای زندگی آسان‌تر

۱. پخت تخم‌مرغ در مایکروویو

ترفند آشپزی - تخم مرغ در مایکروویو

در یک لیوان کمی روغن اسپری کنید و یک تخم مرغ را در آن بشکنید. روی تخم مرغ کمی آب یا شیر بریزید، نمک و فلفل بزنید و با چنگال هم بزنید. لیوان را در مایکروویو قرار دهید و ۳۰ ثانیه در مایکروویو قرار دهید. سپس آن را خارج کرده، هم بزنید و مجددا در مایکروویو قرار دهید تا بپزد.

این کار را ۳ بار تکرار کنید. در ۹۰ ثانیه یک صبحانه‌ی خوش طعم با ۱۲ گرم پروتئین آماده کرده‌اید. با کمک این ترفند آشپزی می‌توانید صبح‌ها یک صبحانه‌ی مقوی و سریع برای خودتان آماده کنید.

۲. در قالب مافین املت بپزید

ترفند آشپزی - تخم مرغ در قالب مافین

اگر می‌خواهید برای صبحانه تعداد زیادی تخم مرغ درست کنید و دوست دارید همه‌ی آن‌ها عسلی باشند می‌توانید از این روش استفاده کنید. یک قالب مافین را بردارید و در هر قسمت یک قاشق غذاخوری آب بریزید. سپس در هر قسمت یک تخم مرغ بشکنید. دمای فر را روی ۱۸۰ درجه‌ی سانتیگراد تنظیم کنید و قالب را ۱۰ تا ۱۳ دقیقه در فر قرار دهید.

برای طعم‌دار کردن تخم مرغ‌ها می‌توانید روی هر قسمت کمی ژامبون، آووکادو یا سبزی معطر بریزید. نمک، فلفل و چاشنی مورد علاقه‌تان را هم به آن اضافه کنید و صبر کنید تا در زمانی کمتر از ۱ ربع املت‌ها آماده شوند. این ترفند آشپزی صبحانه‌ی همه‌ی اعضای خانواده را در زمان کوتاهی آماده می‌کند.

۳. میوه‌ها و سبزیجات را با تخم مرغ خردکن برش بزنید

ترفند آشپزی - برش سبزیجات

بهترین ترفند آشپزی، پیدا کردن سریع‌ترین راه برای خرد کردن سبزیجات است. این وسیله برای برش دادن تخم مرغ ساخته شده است اما می‌توانید میوه‌ها و سبزیجات نرم مانند توت فرنگی، کیوی و قارچ را با کمک آن برش بزنید.

استفاده از مطالب "موبایل دانشمند" برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام لینک به منبع بلامانع است.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.